Historie, současnost a budoucnost obcí Lichoceves a Noutonice

Náš návrh respektuje historickou paměť místa, obec se bude dále rozvíjet kolem stávajícího historického jádra obce Lichocevsi, budou obnoveny historické cesty v krajině, podpořeny a dále rozvíjeny veškeré hodnoty obce.

Obec Lichoceves leží v malebné přírodní krajině na pomezí mezi Divokou Šárkou a krajinou hradu Okoř, asi 13 km severozápadně od centra Prahy. Současná Lichoceves se skládá ze dvou historických sídel – Noutonic a Lichocevsi, která mají bohatou téměř tisíciletouhistorii. Rychlé spojení zajišťuje dálnice D7, obcí prochází i železniční trať z Hostivice do Slaného. Letiště Václava Havla je vzdáleno pouhých 7 km.

Místo a jeho kontext

Lichoceves se nachází asi 13 km severozápadně od centra Prahy, nedaleko dálnice D7, na železniční trati z Hostivice.

Obec leží v krásné zemědělské krajině na pomezí mezi Divokou Šárkou a krajinou hradu Okoř, v oblasti s bohatou historií.

Místo a jeho kontext

Stručná historie obcí Lichoceves a Noutonice

Obce Lichoceves a Noutonice mají téměř 1000 letou historii. Na mnohé příběhy této bohaté kulturní krajiny navazují obě urbanistické vize Lichoceves – obec v zahradě a Noutonice – místo pro život.