Jedinou uvažovanou variantou Pražského okruhu zůstává jižní trasa

Náměstci primátora Hlavního města Prahy neschválili alternativní trasy pražského okruhu a jedinou uvažovanou variantou tedy zůstává jižní trasa, informoval server Novinky.cz.

V posledních několika měsících zástupci odborné i laické veřejnosti diskutovali o možných trasách obchvatu Prahy, kdy jednou z navrhovaných možností bylo i vedení trasy kolem obce Lichoceves. Pracovní skupina primátora Hlavního města Prahy ale nakonec dospěla k závěru, že realizace alternativních variant je nereálná a neekonomická, a tak budou i nadále prosazovat jižní trasu obchvatu. Více informací naleznete zde.

S výstavbou přeložky II/240 z Tuchoměřic do Kralup nad Vltavou se ale i nadále počítá a zůstává jednou z priorit Středočeského kraje i Ministerstva dopravy.